Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Masz pytanie?
Zadzwoń 600 100 177 lub napisz:
* - pole obowiązkowe

Rolety rzymskie

Roleta rzymska

Rolety rzymskie to doskonałe przesłony okienne, które świetnie sprawdzą się zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym wnętrzu. Ze względu na swoją wyjątkową estetykę polecane są przede wszystkim do obiektów prywatnych – w tym mieszkań i domów. Charakteryzuje je wizualna lekkość i swoboda. Nie posiadają również specyfiki formalnej, jak ma to miejsce np. w przypadku wertikali, które odznaczają się pewną surowością i schematycznością, pasującymi przede wszystkim do wnętrz biurowych, dlatego z pewnością spełnią wymagania zarówno miłośnika klasycznego wystroju, jak i zwolennika nowoczesnych rozwiązań estetycznych.


Funkcjonalność rolet rzymskich

Dostępne w sprzedaży w Poznaniu rolety rzymskie, zostały wyposażone w wygodny mechanizm sterowany łańcuszkiem. Przy ich podnoszeniu materiał układa się w poziome fałdy, dzięki czemu łączy funkcjonalność z możliwościami dekoracyjnymi, jakie posiadają firany i zasłony. Jest to rozwiązanie sprawdzone i zapewniające przyjemną optyczną atmosferę w wnętrzach domowych. Nic więc dziwnego, że ten rodzaj przesłon okiennych jest stosowany od setek lat w domach wielu krajów Europy. Materiały, z których są wykonane, można bez problemu wyprać – w tym celu warto zatroszczyć się o wybór odpowiedniego detergentu, dostosowanego do właściwości odświeżanej tkaniny.


Śródziemnomorski klimat na wyciągnięcie ręki

Funkcjonalne rolety rzymskie mogą być wykonane z tkanin ażurowych, dzięki czemu wnętrze domu będzie oświetlone miękkim i delikatnym światłem. Zastosowanie grubszych materiałów pozwoli im z kolei spełniać funkcję zasłony. Do naszych rolet rzymskich możemy dodać opcjonalnie mechanizm elektryczny, który znacząco poprawi komfort ich użytkowania. Rozproszone przez nie promienie słońca w wyjątkowy sposób oświetlają wnętrza, nadając im nieco specyficznego, śródziemnomorskiego klimatu. Aura roztaczana przez rolety sprawia, że doskonale sprawdzają się one także w domach letniskowych, w których szczególnie ważna jest relaksująca, spokojna atmosfera.


Polecamy nasze usługi klientom z Poznania i najbliższych okolic. Zadzwoń i umów się na bezpłatny pomiar, w trakcie którego zaprezentujemy i wycenimy przesłony odpowiadające Twoim wymaganiom.


  • Tabela modeli rolet rzymskich

nazwa charakterystyka zalecane tkaniny

Rolety rzymskie 1

Model 1

  • roleta nie posiada fiszbin
  • posiada dwie taśmy pionowe transparentne (w odległości 8 cm od boków rolety)
  • pozostałe taśmy rozłożone są co 25 - 40 cm
wszelkie tkaniny delikatne: organzy, woale itp.

Rolety rzymskie 2

Model 2

  • posiada fiszbiny o przekroju elipsy (umieszczone w transparentnej taśmie z tyłu rolety)
  • fiszbiny położone są w równych odległościach: 25 - 33 cm (uzależnione od wielkości rolety)
do wszystkiego rodzaju tkanin - co sprawia, że Model 2 cieszy się dużą popularnością

Rolety rzymskie 3

Model 3

  • posiada okrągłe fiszbiny w zaszewkach z tyłu rolety - średnica 4 mm
  • fiszbiny położone są w równych odległościach: 25 - 33 cm (uzależnione od wielkości rolety)
wszystkie tkaniny gładkie (bez wzorów)

Rolety rzymskie 4

Model 4

  • posiada okrągłe fiszbiny w zaszewkach z przodu rolety - średnica 4 mm
  • fiszbiny położone są w równych odległościach: 25 - 33 cm (uzależnione od wielkości rolety)
wszystkie tkaniny gładkie (bez wzorów)